OCT 29

Zawód z przyszłością?

Wielu młodych ludzi po ukończeniu szkoły średniej decyduje się na pójście na studia.

Powody są różne. Chęć kształcenia się z zainteresowaniami, spełnienie ambicji rodziny, nadzieja na znalezienie dobrze płatnej pracy po danym kierunku studiów. 
A jaki kierunek, zawód może być zawodem z przyszłością, gdzie nie zastąpią człowieka maszyny. Wydaje się, że każdy zawód, w którym liczy się relacja z drugim człowiekiem. I tu wbrew pozorom atrakcyjny okazuje się zawód notariusza. Kancelarie notarialne znajdziemy w wielu miastach w Polsce, na przykład kancelaria notarialna w Gliwicach. 
Notariusz to osoba, która opracowuje wiele dokumentów w tym: akty notarialne, odpisy dokumentów, po to, aby nadać im uwierzytelnienie i wiarygodność. Notariusz zajmuje się też testamentami, czyli oświadczeniami spadkowymi. Notariusz najczęściej pracuje w kancelariach prawnych, swoich własnych lub innych notariuszy. Klientami kancelarii notarialnych są osoby, które chcą na przykład nabyć prawo własności do jakiejś nieruchomości, przekazać komuś darowiznę innej osobie, sporządzić wiarygodny testament lub go otrzymać. 
Tu też udamy się chcąc poświadczyć ważny dokument, który mógłby później stanowić dowód pisemny w jakiejś sprawie. Kancelaria notarialna jest instytucją, za pośrednictwem której dokumenty w formie pisemnej stają się czymś ustanowionym prawnie, nabierają odpowiedniej mocy prawnej. Zawód ten można zdobyć kończąc studia prawnicze na dowolnej uczelni.
Kolejnym niezbędnym krokiem jest zdanie egzaminu notarialnego, a później zostaje już tylko odbycie obowiązkowej asesury i można otwierać własna kancelarię notarialną taką jak http://www.gliwice-notariusz.pl

Zdjęcia naszego reportera

kancelaria notarialna w Gliwicach

notariusz w Gliwicach

Twój komentarz